<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Dam Safety and Maintenance Task Force, Creation of]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 07/05/2000
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Environment and Energy, Permanent Joint Committee on the]]> Appointed by: Lieutenant Governor Fogarty
Appointment date: 05/13/1997
Appointment expiration: 01/02/1901
Board expiration:

]]> <![CDATA[Growth Planning Council]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 04/26/2000
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Rabies Control Board]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 03/20/2013
Appointment expiration: 09/01/2014
Board expiration:

]]>