<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[HIV and AIDS Code Study Commission - Rhode Island]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 03/19/2009
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Naming New Buildings, Bridges, Edifices, and Other State Constructions, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 01/14/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Naval Affairs, Permanent Committee on]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 04/18/2006
Appointment expiration: 04/18/2008
Board expiration:

]]> <![CDATA[Nursing Facility Culture, Joint Legislative Commission to Study]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 10/19/2009
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>