<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Autism in the State of Rhode Island, House Commission to Study the Education of Children with]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 12/04/2007
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Highway Safety, Joint Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 01/14/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport County Convention and Visitor's Bureau]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 05/04/1993
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport, Portsmouth and Middletown school districts, House commission to study regionalizing and/or combining administrative and other functions of the]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 05/18/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport, Portsmouth and Middletown school districts, House commission to study regionalizing and/or combining administrative and other functions of the]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 05/18/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Oversight Commission, Legislative]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 08/29/1995
Appointment expiration: 01/21/1997
Board expiration:

]]> <![CDATA[Renaming the new Sakonnet Bridge as the "Anne Hutchinson Bridge", House Commission to Study]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 04/28/2008
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>