<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Cyberthreats, Cyberbullying, Bullying, and Sexting, Special Legislative Commission to Study and Make Recommendations Related to the Problem of]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 08/05/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Human Resources Investment Council]]> Appointed by: President of the Senate Irons
Appointment date: 01/28/2003
Appointment expiration: 01/04/2005
Board expiration:

]]> <![CDATA[NFPA1500 Implementation Plan Review Commission in the State of Rhode Island]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 07/13/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Relations Commission, State and Local]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 10/25/1993
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Veterans' Affairs, Joint Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 01/14/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>