<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[American and Italian Cultural Exchange Commission]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 09/17/1999
Appointment expiration: 06/30/2002
Board expiration:

]]> <![CDATA[Equal Pay and Comparable Work in Public and Private Employment, Special Legislative Commission on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 04/05/1995
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Oversight, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 12/19/2003
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Textbook Loan Program, Joint Commission to Study the State]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 09/06/2000
Appointment expiration:
Board expiration: 09/15/2002

]]> <![CDATA[Women, Rhode Island Commission on]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 07/25/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>