<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Developmental Disabilities Council, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 11/20/2013
Appointment expiration: 09/30/2016
Board expiration:

]]> <![CDATA[Human Rights, Commission for]]> Appointed by: Governor Carcieri with Advice & Consent of the Senate
Appointment date: 05/23/2007
Appointment expiration: 07/01/2012
Board expiration:

]]>