<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Community Resource Assistance Commission]]> Appointed by: Senate Majority Leader Bevilacqua
Appointment date: 02/20/1991
Appointment expiration: 01/05/1993
Board expiration:

]]> <![CDATA[Education Foundation Aid Formula for Rhode Island, Joint Legislative Committee to Establish a Permanent]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 10/22/2004
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Environment and Energy, Permanent Joint Committee on the]]> Appointed by: Lieutenant Governor Fogarty
Appointment date: 03/25/1999
Appointment expiration: 01/02/1901
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Oversight, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: President of the Senate Irons
Appointment date: 05/14/2003
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Highway Safety, Joint Committee on]]> Appointed by: Lieutenant Governor Fogarty
Appointment date: 01/13/1999
Appointment expiration: 01/02/2001
Board expiration:

]]> <![CDATA[Long Term Care Coordinating Council]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 09/17/2009
Appointment expiration: 09/17/2011
Board expiration:

]]> <![CDATA[Naval Affairs, Permanent Committee on]]> Appointed by: President of the Senate Irons
Appointment date: 05/01/2003
Appointment expiration: 05/01/2005
Board expiration:

]]> <![CDATA[Wastewater Reclamation and Refuse in Rhode Island, Special Senate Commission to Study]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 01/15/2004
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>