<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Naming New Buildings, Bridges, Edifices, and Other State Constructions, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: Statutory
Appointment date:
Appointment expiration: 01/01/1997
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport County Convention and Visitor's Bureau]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 10/24/1995
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport, Portsmouth and Middletown school districts, House commission to study regionalizing and/or combining administrative and other functions of the]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 05/18/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Prejudice and Bias, Commission on]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 08/02/2000
Appointment expiration: 02/01/2002
Board expiration:

]]> <![CDATA[Traffic Stop Study Advisory Committee]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 08/03/2000
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>