<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Bays, Rivers, and Watersheds Coordination Team - Public Advisory Committee, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 06/02/2008
Appointment expiration: 11/01/2009
Board expiration:

]]> <![CDATA[Lean Steering Committee]]> Appointed by: Governor Gina M. Raimondo
Appointment date: 05/13/2015
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Sailing Events Commission, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 11/22/2013
Appointment expiration: 11/22/2016
Board expiration:

]]> <![CDATA[Science and Technology Advisory Council, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 11/12/2013
Appointment expiration: 11/01/2016
Board expiration:

]]> <![CDATA[Stormwater Regulations, Legislative Commission to Study Rhode Island's]]> Appointed by: Speaker of the House Fox
Appointment date: 09/03/2013
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Women, Rhode Island Commission on]]> Appointed by: Governor Gina M. Raimondo
Appointment date: 05/04/2015
Appointment expiration: 07/01/2018
Board expiration:

]]>