<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Education Commission, Civic]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 02/28/2005
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Family Income and Asset-Building Commission]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 12/06/2007
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Affordability Act of 2006-Part V, Rhode Island]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 03/27/2007
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Oversight, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 02/15/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Housing Act of 2013 Implementation Oversight Commission, The]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 10/29/2013
Appointment expiration: 03/31/2020
Board expiration:

]]> <![CDATA[Martin Luther King, Jr. State Holiday Commission]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 06/18/2013
Appointment expiration: 06/18/2015
Board expiration:

]]> <![CDATA[Sustainable Transportation Funding, Special Legislative Commission on]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 03/17/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>