<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Economic Opportunities in the Development of Port Facilities in the State of Rhode Island, Special Legislative Commission to Study Potential]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 01/27/2009
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Galilee Task Force, Port of]]> Appointed by: Speaker of the House Fox
Appointment date: 01/11/2012
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Industrial - Recreational Building Authority]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 04/30/2013
Appointment expiration: 02/01/2016
Board expiration:

]]> <![CDATA[Universal Retirement Accounts, Legislative Commission to Study the Establishment of]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 01/26/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>