<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Developmental Disabilities Council, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 11/07/2003
Appointment expiration: 09/30/2006
Board expiration:

]]> <![CDATA[Human Rights, Commission for]]> Appointed by: Governor Raimondo with Advice & Consent of the Senate
Appointment date: 06/01/2016
Appointment expiration: 07/01/2021
Board expiration:

]]>