<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 10/14/2008
Appointment expiration: 10/31/2013
Board expiration:

]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 10/11/2013
Appointment expiration: 10/31/2018
Board expiration:

]]>