<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 02/25/2005
Appointment expiration: 03/01/2010
Board expiration:

]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 01/20/2011
Appointment expiration: 01/31/2016
Board expiration:

]]>