<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Auto Body Industry from the Department of Business Regulation to the Public Utilities Commission, Special Senate Commission to study the impact and feasibility of moving regulatory authority for the]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 02/07/2005
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[East Bay Bridges, Commission to Study the Funding for]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 07/03/2013
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Economic Development, Permanent Joint Committee]]> Appointed by: Senate Majority Leader Irons
Appointment date: 05/22/2001
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Water Resources, Joint Committee on]]> Appointed by: Lieutenant Governor Fogarty
Appointment date: 03/25/1999
Appointment expiration: 01/02/1901
Board expiration:

]]>