<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Children's Code Commission]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 03/27/1997
Appointment expiration: 01/05/1999
Board expiration:

]]> <![CDATA[Education of Children and Youth in the Care of the Department of Children, Youth and Families, The Task Force on]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 10/05/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Oversight, Permanent Joint Committee on]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 02/15/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health Care Quality Performance Steering Committee]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 05/15/2012
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Prejudice and Bias, Commission on]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 08/02/2000
Appointment expiration: 02/01/2002
Board expiration:

]]> <![CDATA[Traffic Stop Study Advisory Committee]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 08/03/2000
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>