<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Children's Code Commission]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 04/03/1996
Appointment expiration: 08/01/1997
Board expiration:

]]> <![CDATA[Foundation Aid Technical Advisory Group]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 03/29/2007
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Rhode Island 1663 Colonial Charter 350th Anniversary Commission]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 02/21/2012
Appointment expiration: 02/21/2016
Board expiration:

]]>