<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Medical Examiners' Commission]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 06/16/2009
Appointment expiration: 06/30/2012
Board expiration:

]]> <![CDATA[Occupational Safety and Health, Code Commission for]]> Appointed by: Director of Labor and Training Fogarty W/approval of Governor Chafee
Appointment date: 04/26/2013
Appointment expiration: 07/16/2017
Board expiration:

]]>