<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 10/31/2014
Appointment expiration: 11/01/2019
Board expiration:

]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 11/09/2009
Appointment expiration: 11/01/2014
Board expiration:

]]>