<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[1696 Historical Commission, The]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 01/23/2015
Appointment expiration: 10/15/2015
Board expiration:

]]> <![CDATA[Bays, Rivers, and Watersheds Coordination Team - Public Advisory Committee, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 06/02/2008
Appointment expiration: 11/01/2009
Board expiration:

]]> <![CDATA[East Bay Economic Initiative]]> Appointed by: Governor Sundlun
Appointment date: 08/01/1994
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Renewable Energy Task Force, Rhode Island Small Business]]> Appointed by: Speaker of the House Fox
Appointment date: 09/07/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>