<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Cord Blood Program/Bank for the Future of Disease Management in the State of Rhode Island, Special House Commission to Promote and Develop a Nationally Recognized]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 02/26/2007
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Economic Policy Council, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 07/27/2005
Appointment expiration: 03/04/2007
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health, Governor's Council on]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 09/08/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>