<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Education Commission, Civic]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 02/03/2004
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Highway Safety, Joint Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 01/14/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Lifespan and Care New England, House Commission to Review the Proposal to Merge]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 05/07/2008
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Naval Affairs, Permanent Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 03/20/2003
Appointment expiration: 07/17/2005
Board expiration:

]]> <![CDATA[Textbook Loan Program, Joint Commission to Study the State]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 10/11/2000
Appointment expiration:
Board expiration: 09/15/2002

]]>