<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Income Tax Refunds as Federal Deductions, Legislative Commission to Study Installation and Implications of Itemizing State]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 10/17/2013
Appointment expiration: 06/05/2014
Board expiration:

]]> <![CDATA[Judicial Tenure and Discipline, Commission on]]> Appointed by: President of the Senate Irons
Appointment date: 01/23/2003
Appointment expiration: 12/31/2004
Board expiration:

]]> <![CDATA[Leased Land Dwellings, Joint Commission to Study Issues Dealing with]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 04/27/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Probate Law and Procedure, Special Legislative Commission on Modernizing]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 10/03/2013
Appointment expiration: 10/03/2015
Board expiration:

]]> <![CDATA[Sex Offender Legislation in the State of Rhode Island, Senate Commission to Undertake a Comprehensive Study of]]> Appointed by: Statutory
Appointment date: 10/17/2012
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>