<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[American and Irish Cultural Exchange Commission]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 09/17/1999
Appointment expiration: 06/30/2002
Board expiration:

]]> <![CDATA[Education Accountability, House Resolution Creating a Permanent Standing House Committee on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 02/03/2000
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Education Commission, Civic]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 08/28/2002
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Education Foundation Aid Formula for Rhode Island, Joint Legislative Committee to Establish a Permanent]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 09/30/2004
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Forest Fire Protection Commission. Northeastern]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 08/27/1991
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Newport, Portsmouth and Middletown school districts, House commission to study regionalizing and/or combining administrative and other functions of the]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 05/18/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>