<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[American and Cape Verdean Cultural Exchange Commission]]> Appointed by: Senate Majority Leader Kelly
Appointment date: 02/28/2000
Appointment expiration: 10/02/2001
Board expiration:

]]> <![CDATA[Martin Luther King, Jr. State Holiday Commission]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 06/18/2013
Appointment expiration: 06/18/2015
Board expiration:

]]> <![CDATA[Prejudice and Bias, Commission on]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 07/13/2004
Appointment expiration: 02/01/2006
Board expiration:

]]> <![CDATA[Traffic Stop Study Advisory Committee]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 04/11/2003
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>