<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Eviction Protection for Tenants and Homeowners Post Foreclosures, A Special Legislative Commission to Study]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 01/10/2013
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Minority Groups Advisory Commission]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 05/22/1997
Appointment expiration: 04/24/2000
Board expiration:

]]> <![CDATA[School Districts in Rhode Island, Legislative Commission Study the Consolidation]]> Appointed by: President of the Senate Montalbano
Appointment date: 03/16/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Textbooks in Public Schools, Joint Legislative Commission to Study the Purchase and Use of]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 08/04/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>