<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Behavioral Health, Governor's Council on]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 01/28/2002
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Health, Governor's Council on]]> Appointed by: Governor Almond
Appointment date: 09/08/1997
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Healthcare Reform Commission, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 02/23/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Long Term Care Coordinating Council]]> Appointed by: President of the Senate Paiva Weed
Appointment date: 09/17/2009
Appointment expiration: 09/17/2011
Board expiration:

]]>