<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Developmental Disabilities Council, Rhode Island]]> Appointed by: Statutory
Appointment date: 12/14/2006
Appointment expiration: 09/30/2009
Board expiration:

]]> <![CDATA[Mental Health Advocate Selection Committee]]> Appointed by: RI Disability Law Center, Inc.
Appointment date: 10/12/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Olmstead Decision Task Force, House Commission tp Study and Establish an]]> Appointed by: Speaker of the House Fox
Appointment date: 10/26/2011
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Statewide Independent Living Council]]> Appointed by: Governor Gina M. Raimondo
Appointment date: 10/02/2015
Appointment expiration: 09/30/2018
Board expiration:

]]>