<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Ambulance Service Advisory Board, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 10/01/2012
Appointment expiration: 02/01/2017
Board expiration:

]]> <![CDATA[Overdose Prevention and Intervention Taskforce, Governor's]]> Appointed by: Governor Gina M. Raimondo
Appointment date: 08/13/2015
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Reinsurance Agency to Provide Homeowners Relief from the Current Federal Flood Insurance Programs, Special Legislative Commission to Study the Feasibility of Creating a State]]> Appointed by: Speaker of the House Mattiello
Appointment date: 11/13/2014
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>