<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Corrections Reform and Prisoner Reentry, Governor's Steering Committee on]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 03/03/2004
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Economic Policy Council, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 04/19/2006
Appointment expiration: 03/04/2008
Board expiration:

]]> <![CDATA[Pension or Retirement System, House Commission to Study all Aspects of the State]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 02/04/2008
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Prejudice and Bias, Commission on]]> Appointed by: Speaker of the House Harwood
Appointment date: 02/01/1999
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>