<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 12/15/2011
Appointment expiration: 12/31/2016
Board expiration:

]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Raimondo
Appointment date: 10/13/2016
Appointment expiration: 10/31/2021
Board expiration:

]]>