<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Child Care in Rhode Island, Permanent Special Legislative Commission on]]> Appointed by: Speaker of the House Fox
Appointment date: 08/13/2010
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Disabilities - Disability Business Enterprise Committee, Governor's Commission on]]> Appointed by: Director Department of Economic Development Corporation
Appointment date: 06/16/2001
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[Rehabilitation Advisory Council, State]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 05/14/2010
Appointment expiration: 11/01/2013
Board expiration:

]]> <![CDATA[Sailing Events Commission, Rhode Island]]> Appointed by: Governor Chafee
Appointment date: 11/22/2013
Appointment expiration: 11/22/2016
Board expiration:

]]>