<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Archives, Records and Historical Documents, House Commission to study Current Law, Rules and Regulations Pertaining to the Care of Rhode Island]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 08/10/2005
Appointment expiration:
Board expiration:

]]> <![CDATA[LibFutures Steering Committee]]> Appointed by: Chair of the LibFutures Steering Committee Macksam
Appointment date: 07/25/2006
Appointment expiration: 04/01/2007
Board expiration:

]]> <![CDATA[Library Services in the State of Rhode Island, Special Legislative Commission to Study Current Strengths and Weaknesses of]]> Appointed by: Speaker of the House Murphy
Appointment date: 12/05/2006
Appointment expiration:
Board expiration:

]]>