<![CDATA[Board/Commission Membership Listing by Name ID]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 01/04/2006
Appointment expiration: 01/31/2011
Board expiration:

]]> <![CDATA[Commissioner's of Rhode Island to State or Foreign Countries]]> Appointed by: Governor Carcieri
Appointment date: 12/20/2011
Appointment expiration: 12/31/2015
Board expiration:

]]>